Detyre mbreterore View larger

Detyre mbreterore

Paul Burrel BD0270

New product

Përshkrim i shkurtër Ai ishte maxhordomi i preferuar, që krijoi një marrëdhënie të rrallë me Mbretëreshën. Ishte kryeshërbëtori të cilin Princesha e Uellsit e quante shkëmbi im dhe i vetmi njeri të cilit mund ti besoj. U akuzua për vjedhje dhe, pas ndërhyrjes shumë të rëndësishme të sovranes, u shpall i pafajshëm. Ka qenë njeriu më i besuar, miku më i ngushtë dhe është i vetmi person që është në gjendje ta ndajë mitin nga e vërteta e jetës së Dianës.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994333542

1 100 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Pol, një nga maxhordomët personal të mbretëreshës e takoi Dianën përgjatë vizitës së tij në kështjellën Balmore. Dhe ndërkohë që mund të ketë qenë fati ai që i bashkoi, ato ndanë një marrëdhënie shumë të afërt që zgjati deri në ditën e fundit të jetës së saj. Burrel u bë njeriu më i besueshëm i Dianës dhe shpresa e tij e vetme drejt një rruge të re. Pas vdekjes së saj pati shumë spekulime për planet e ardhshme të Dianës për tu rimartuar dhe rreth mundësisë për tu vendosur në Amerikë. Pol, që ishte një nga njerëzit e fundit që foli me të para se të vdiste, shpreson të faktojë drejtë planet e Princeshës që e admironte dhe vlerësonte aq shumë. Duke kërkuar në biseda private, në kujtime personale, ditare, letra, Pol ka shkruar një raport të jashtëzakonshëm të një kohe unike në historinë e familjes mbretërore.

Data sheet

pages480
ISBN9789994333542
Published year2005
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiPranvera Xhelo