Bijtë e gënjeshtrës, shpresa për të shëruar të keqen njerëzore Shiko më të madhe

Bijte e genjeshtres, shpresa per te sheruar te keqen njerezore

Scott Peck BAO0430

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër "mik udhëtimi" me secilin prej nesh shkakton njëkohësisht shqetësim dhe mrekullim dhe është e pamundur të lëshohet nga dora, sepse ofron një përqasje tërësisht origjinale ndaj këtij problemi të lashtë të së keqes njerëzore, si dhe të mbush me shpresë për shërimin e kësaj "sëmundjeje" e cila pengon zhvillimin e shoqërive të emancipuara.

Më shumë detaje

490 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789928206255

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ata persona që janë të këqij sulmojnë të tjerët, në vend që të përballen me dështimin e tyre. Peck pasqyron rrënimin dhe shkatërrimin ku këta bij të gënjeshtrës ndërveprojnë dhe ndikojnë në jetët e atyre që kanë përreth. Ai paraqet, bazuar në raste konkrete të ndeshura gjatë punës së tij si psikiatër, shembuj të së keqes në jetën e përditshme.

Të dhëna

Faqe288
ISBN9789928206255
Viti i Botimit2015
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiGenci Muçollari