Nje dite me kaloresin View larger

Nje dite me kaloresin

Kejt MekMullan BDR100

New product

Përshkrim i shkurtër

Kur Uiglaf mëson se ka fituar Një ditë me Sër Lansëlot (kalorësin më perfekt në botë), ai nuk mund ta besojë. Shoqaj e tij Erika, gjithashtu. Kur dita e shumëpritur arrin, ajo është akoma më shumë dyshuese. Është Erika thjesht xheloze, apo ka diçka dyshuese në Kalorësin më perfekt në botë?

More details

103 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789995621209

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Akademia e Gjuetarëve të Dragonjve është një seri librash për fëmijë nga autorja Kejt Mekmullan të ilustruara nga Bill Basso. Seritë flasin për aventurat e një djali të ri të varfër, Uiglafi i Pinuikut dhe për dy shokët e tij : Erika dhe Angus të cilat shkollohen në shkollën "Akademia e Gjuetarëve të Dragonjve" (AGJD) të cilin e ka blerë xhaxhai i Angusit... Xhaxha Mordreti. Mordretit nuk i pëlqen që të harxhoj para megjithëse ka më mijëra dhe për këtë arsye u jeo nxënësve për të ngeren ngjala që ka nga mocali poshtë AGJD të cilat i gatuan për të 3-ja vaktet. Gjithashtu ai e ka lënë shkollën vërtet shumë rrëmujë dhe të pisët megjithëse nxënësit rrezikohen dhe mund të vriten. Për të fituar më shumë ar ai i dërgon Uiglafin, Eriken dhe Angusin pothuajse gjithmonë për të bërë detyra të vështira dhe pothuajse gjithmonë për të vrarë dragonj dhe për të marrë arine tyre.

Data sheet

pages112
ISBN9789995621209
Published year2009
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë