Ekskursion ne guven e mallkuar View larger

Ekskursion ne guven e mallkuar

Kejt MekMullan BDR102

New product

Përshkrim i shkurtër

Nxënësit e AGJD shkojnë në pyllin e Zi për të kërkuar arin e Sithes

More details

101 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789995621223

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Akademia e Gjuetarëve të Dragonjve është një seri librash për fëmijë nga autorja Kejt Mekmullan të ilustruara nga Bill Basso. Seritë flasin për aventurat e një djali të ri të varfër, Uiglafi i Pinuikut dhe për dy shokët e tij : Erika dhe Angus të cilat shkollohen në shkollën "Akademia e Gjuetarëve të Dragonjve" (AGJD) të cilin e ka blerë xhaxhai i Angusit... Xhaxha Mordreti. Mordretit nuk i pëlqen që të harxhoj para megjithëse ka më mijëra dhe për këtë arsye u jeo nxënësve për të ngeren ngjala që ka nga mocali poshtë AGJD të cilat i gatuan për të 3-ja vaktet. Gjithashtu ai e ka lënë shkollën vërtet shumë rrëmujë dhe të pisët megjithëse nxënësit rrezikohen dhe mund të vriten. Për të fituar më shumë ar ai i dërgon Uiglafin, Eriken dhe Angusin pothuajse gjithmonë për të bërë detyra të vështira dhe pothuajse gjithmonë për të vrarë dragonj dhe për të marrë arine tyre.

Data sheet

pages107
ISBN9789995621223
Published year2009
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë