Cmim i reduktuar! Në udhëkryqet e kohës, II, korrespondencë: Paris-Tiranë Shiko më të madhe

Në udhëkryqet e kohës, II, korrespondencë: Paris-Tiranë

Luan Rama LUR0004

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Shkrime të ndryshme publiçistike, të ndara sipas natyrës së tyre dhe një përcaktimi kohor.

Më shumë detaje

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fletët428

510 Lekë

-15%

600 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Keto shkrime hedhin dritë përgjithësisht mbi marrëdhëniet franko-shqiptare, por dhe më gjerë, shkrime mbi artet pamore, shkrime historike, shkrime mbi personalitete të ndryshme të poezisë, pikturës, letërsisë, artit të kinematografisë apo fotografisë artistike, filozofisë, përshkrime mbi udhëtarët e huaj në Shqipëri, etj.  Një vend zënë gjithashtu dhe shkrime politike, apo shkrime përkujtimore për miq të autorit apo njerëz që kanë lënë gjurmë në historinë shqiptare.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët428
Titulli origjinalGlobus R
V. Bot2009
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri