Dorëshkrimet e Purpurta Shiko më të madhe

Doreshkrimet e Purpurta

Luan Rama LUR0009

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër merr nisjen nga regjistrimi i dy Kodikëve të Beratit, «Beratinus 1» dhe «Beratinus 2» në programin e Trashëgimisë Botërore të Unesco-s, «Kujtesa e Botës».

Më shumë detaje

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fletët134

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ai nis me historinë e zbulimit të kodikëve nga një studiues francez që në vitin… zbarkoi në Berat, i zbuloi në metropolinë e qytetit dhe i bëri të njohura në historinë botërore këto dorëshkrime të vjetra te shekullity VI dhe IX apo  ndryshe« dorëshkrime të purpurta shkruar në pergamenë. Gjithashtu bëhet një panoramë e kodikëve më të vjetër dhe më të bukur të botës.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët134
Titulli origjinalGlobus R
V. Bot2009
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri