Bujtës të largët, mbi mbresat e udhëtarëve francezë gjatë shekullit XIX në Shqipëri Shiko më të madhe

Bujtes te larget, mbi mbresat e udhetareve franceze gjate shekullit XIX ne Shqiperi

Luan Rama LUR0012

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një libër voluminoz mbi udhëtimet e ushëtarëve të huaj francezë në Shqipëri gjatë shekullit XIX dhe përshtypjet e tyre mbi Shqiërinë dhe shqiptarët.

Më shumë detaje

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fletët527

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ata janë historianë, gjeografë, arkeologë, gjeologë, publiçistë, konsuj, etj., të cilët kanë shkruar libra mbi Shqipërinë, ku autori shpesh u referohet këtyre shkrimeve. Ndër ta janë konsujt francezë Pouqueville, Heckard, De Wiet, Degrand, etj, apo arkeologët Heuzey, Glaubry, Guilleron, akademiku Ami Boué, etj. pa harruar shkrimet e Dora d’Istrias për shqitarët dhe arvanitait.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët527
Titulli origjinalKlean
V. Bot2012
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri