Në udhëkryqet e kohës, III, korrespondencë: Paris-Tiranë Shiko më të madhe

Ne udhekryqet e kohes, III, korrespondence: Paris-Tirane

Luan Rama LUR0005

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Shkrime të ndryshme publiçistike, të ndara sipas natyrës së tyre dhe një përcaktimi kohor.

Më shumë detaje

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fletët721

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Keto shkrime hedhin dritë përgjithësisht mbi marrëdhëniet franko-shqiptare, por dhe më gjerë, shkrime mbi artet pamore, shkrime historike, shkrime mbi personalitete të ndryshme të poezisë, pikturës, letërsisë, artit të kinematografisë apo fotografisë artistike, filozofisë, përshkrime mbi udhëtarët e huaj në Shqipëri, etj.  Një vend zënë gjithashtu dhe shkrime politike, apo shkrime përkujtimore për miq të autorit apo njerëz që kanë lënë gjurmë në historinë shqiptare.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët721
Titulli origjinalGlobus R
V. Bot2013
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri