Le long chemin sous le tunnel de Platon Shiko më të madhe

Le long chemin sous le tunnel de Platon

Luan Rama LUR0001

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

"Le long chemin sous le tunnel de Platon" (Udha e gjatë në tunelin e Platonit), ese në gjuhën franceze mbi fatin e artistit gjatë epokës totalitare në Shqipëri. Editions “Le Petit Véhicule”, 2001, Nantes.

Më shumë detaje

905 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN9789994353644

2 010 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Prix européen par l’Association des Ecrivains de Langue Française (Çmimi Europian i Shoqatës së Shkrimtarëve të Gjuhës franceze në Paris). Botim i dytë i kompletuar, Shtëpia Botuese, Globus R., 2007. Ky libër i referohet gjendjes së artistit në epokën totalitare, letërsisë së burgut, përpjekjeve për një art modern, ushtrimit të censures në të gjitha fushat e artit, duke përfshirë periudhën nga viti 1945 deri në vitin 1990 kohë kur do të vinte ndryshimi i sistemit politik dhe vendosja e demokracisë.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe243
ISBN9789994353644
Titulli origjinalGlobus R
V. Bot2007
VendodhjaTirane
GjuhaFrengjisht
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri