Mitterand - dhe zotërit vdesin gjithashtu Shiko më të madhe

Mitterand - dhe zoterit vdesin gjithashtu

Luan Rama LUR0026

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një libër mbi figurën e presidentit francez François Mitterand dhe kontributin e tij në historinë moderne të Francës, gërshetuar me jetën private të tij dhe historinë e dashurisë së fshehtë.

Më shumë detaje

49 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fletët316

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Duke i kushtuar një kapitull më vete lidhjeve Francë - Shqipëri pas Luftës së Dytë Botërore e veçanërisht interesimit të tij për demokratizimin e Shqipërisë në fillimin e viteve ‘90 dhe takimet politike me liderët shqiptarë, bën që ky libër të ketë një optikë shqiptare mbi Mitteranin qe bashkë me gjeneralin De Gaulle, janë dy nga personalitetet më në zë të historisë së shekullit XX.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët316
Titulli origjinalNaimi
V. Bot2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri