Les territoires de l’âme Shiko më të madhe

Les territoires de l’âme

Luan Rama LUR0031

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libër poetik në gjuhën frënge me rreth 50 poezi që rrokin tema të ndryshme siç janë tema historike, sociale apo poezi kushtuar personaliteteve të ndryshme të letërsise dhe artit si Wild, Sartre e Beauvoir, apo një cikël me poezi dashurie. Në këtë libër, të ndarë me katër blloqe, përveç temës së emigrimit ka dhe një cikël poezish kushtuar piktorit Omer Kaleshi.

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fletët90

3 082 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët90
V. Bot2017
VendodhjaTirane
GjuhaFrengjisht
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri