I ri Simfonia e udhetimeve Shiko më të madhe

Simfonia e udhetimeve

Adnan Mehmeti A-000062

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një udhëpërshkrim i mrekullueshëm i Amerikës: Mississippi/ Illinois/ Louisiana/ Arkansas/ Tennessee/ Texas/ Alabama/ Oklahoma/ Washington, D.C./ Nevada/ New York/ Maryland/ Florida/ Mexico/ Ontario, Canada/ Rhode Island/ New Jersey/ Pennsylvania/ St.Martin, Caribbean/ Connecticut/ Michigan/ Delaware/ Vermont/ Quebec, Canada/ Virginia/ Arizona/ California/ New Hampshire/ Maine/ Massachusetts.

Më shumë detaje

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789928320469

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Rrugë, sirena makinash, uturima avionësh. Njoftime në bordin e pilotëve të aeroporteve.

Të fala që merren dhe jepen. Pritje në dogana.

Buzëqeshje stjuardesash.

Shira që kalojnë dhe çadrat që hap mbi kokë.

Vrapime pas rërës së plazheve më të bukura të botës,  maleve me dëborë,  ujëvarave me stërkala.

Këngë.

Gjuhë të shumta që derdhen në lumin njerëzor ku bëhesh pjesë. Fletëpalosje që të mbeten në çantën e mbushur të udhëtimit.

Relikte dhe antikitete që "udhëtojnë" në valixhe. Shënime në hotelet ku ke vënë kokën në jastëk apo ke pirë kafen e mëngjesit.

Kujtime ngjarjesh që vijnë pas teje edhe kur mbyll faqet e një libri udhëtimesh...

 

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe231
ISBN9789928320469
V. Bot2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë