Territoret e shpirtit Shiko më të madhe

Territoret e shpirtit

Luan Rama LUR0030

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libër poetik me rreth 50 poezi që rrokin tema të ndryshme siç janë tema historike, sociale apo poezi kushtuar personaliteteve të ndryshme të letërsisë dhe artit si Wild, Sartre e Beauvoir, Paul Celan, apo një cikël me poezi dashurie. Në këtë libër, të ndarë me katër blloqe, përveç temës së emigrimit ka dhe një cikël poezish kushtuar piktorit Omer Kaleshi që krijon dhe jeton në Paris, mik i autorit.

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fletët120

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët120
Titulli origjinalLes Livres Rama
V. Bot2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri