Me arvanitët udhëve të Greqisë Shiko më të madhe

Me arvanitet udheve te Greqise

Luan Rama LUR0032

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Theksi i autorit është që kjo lidhje e vjetër midis shqiptarëve dhe grekëve në histori duhet t’i shërbejë ardhmërisë së dy popujve fqinj.

Më shumë detaje

47 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fletët262
ISBN9791094814079

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Nisur nga udhëtimet e shpeshta të autorit në Greqi dhe takimeve me arvanitas në zona të ndryshme si në Peloponez, në Thiva, Evia, në Athinë apo Mandra, Korint, Vilia, etj, hidhet dritë mbi emigracionin shqiptar në jugun e Greqisë që në kohën bizantine. Ajo që është më interesante janë referimet ndaj librave të shumtë të udhëtarëve të huaj në Greqi, francezë, angle¨ze, gjermanë, etj., dhe pikëtakimeve të tyre me shqiptarët, veçanërist në shekujt XVII, XVIII dhe XIX.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët262
ISBN9791094814079
Titulli origjinalLes Livres Rama
V. Bot2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri