Shkëlqimi i meteorëve Shiko më të madhe

Shkelqimi i meteoreve

Luan Rama LUR0006

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Fate artistësh, fate njerëzore, jeta në artin e filmit. Shpesh ato u ngjajnë kalimit të meteorëve në qiellin e kohës, drita e të cilave ngjiz në kujtesën e njerëzimit. Eshtë forca e artit.

Më shumë detaje

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fletët316

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Një ese mbi lojën e aktoreve franceze pas viteve ’50 e deri në ditët tona, interpretimet e tyre në sheshin e xhirimit, krijimi i rolit, metodat e ndryshme të tyre për mishërimin e rolit, marrëdhëniet me regjisorin, si dhe gjykime të regjisorëve të ndryshëm për to, nga koha e “Nouvelle Vague » deri me aktoret e ditëve tona. Ato quhen Simone Signoret, Brigitte Bardot, Jeanne Moreau, Annie Girardot, Catherine Deneuve, Isabelle Hupert, Juliette Binoche, Monica Belluci, etj.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët316
Titulli origjinalGlobu R
V. Bot2008
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri