Pikëtakim me Jean Cocteau Shiko më të madhe

Piketakim me Jean Cocteau

Luan Rama LUR0007

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Jean Cocteau, ky princ i poezisë ka qenë njëkohësisht poet, piktor, regjisor filmi, dramaturg, pra një artist i gjithanshëm.

Më shumë detaje

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fletët266

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ishte nga avanguardistët e parë të Francës dhe filmat e tij lanë gjurmë në historinë e kinematografisë së Francës, duke u vlerësuar më shumë përtej Atlantikut. Brenda librit janë integruar dhe disa poezi të përkthyera, pikëpamje të tij për artin dramatik, mbi kinemanë, pikturën, monodrama e tij e famshme «Zëri njerëzor» etj. Pjesët e tij dramatike luhen ende dhe sot në teatrot parisiane dhe të botës.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët266
Titulli origjinalGlobus R
V. Bot2009
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri