I ri Endrra kineze dhe rruga e Kines Shiko më të madhe

Endrra kineze dhe rruga e Kines

Zhou Tianyong A-004163

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

“Ëndrra kineze” përfshin jetesën në zonat urbane, jetën dhe punën që të sjell kënaqësi, siguri sociale, shërbime publike të njëllojta, mjedis të bukur ekologjik, sigurinë e familjes dhe jetë shpirtërore të favorshme, çka në mënyrë kolektive përfaqëson dëshirën e madhe te njerëzve për një jetë më të mirë në të ardhmen, reflekton drejtimin e reformës dhe të progresit shoqëror , si dhe thekson çështjet e jetesës që kanë nevojë të marrin zgjidhje.

Më shumë detaje

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
Fletët316
ISBN9789928286550

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Siç është demonstruar në praktitkat e zhvillimit, rruga e duhur e zhvillimit është një faktor i rëndësishëm drejt realizimit të “ Ëndrrës kineze”.

Rruga dhe metodat e zhvillimit gjatë tri dekadave të fundit, që nga fillimi i reformave dhe hapjes, janë njohur dhe vlerësuar gjerësisht si brenda ashtu edhe jashtë vendi.

Në fakt, Kina ka ndjekur një rrugë produktive zhvillimi duke siguruar një rritje të shpejtë të ekonomisë kombëtare për 30 vjet me radhë, duke e përmirësuar në mënyrë konstante jetesën e qytetarëve dhe rritur në mënyrë të dukshme fuqinë e përgjithshme kombëtare, duke u fokusuar në zhvillimin e produktivitetit; reformimin e sistemit ekonomik shtetëror dhe atë kolektiv, duke rregulluar dhe optimizuar strukturën industriale, duke e shtyre përpara ne mënyrën graduale reformimin e sistemit politik, si dhe duke adoptuar strategjinë e hapjes . . .

 

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët316
ISBN9789928286550
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSokol Mici
HistoriBota