I ri Cmim i reduktuar! Dy dashuri magjike që flasin Shiko më të madhe

Dy dashuri magjike qe flasin

Grup autorësh BO0263

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Gabriel Garcia Marquez dhe Mira Meksi janë pjesë e pandarë për një pjesë të lexuesit tonë, prandaj ne kemi rekomanduar bashkërisht dy tekste leximi “Dashuri në kohërat e kolerës” dhe “Pa zemër në kraharor”, si pjesë të një pakoje të veçantë për dhuratë mes atyre që e zbukurojnë dashurinë dhe pasionin mes tyre duke shkëmbyer libra me njëri-tjetrin.

Më shumë detaje

47 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri

1 800 Lekë

-10%

2 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Seti përmban këto libra:

1. “Dashuria në kohërat e kolerës” nga Gabriel Garcia Marquez. Vetëm këtë libër mund ta porositni tek linku KËTU.

Sikundër nënkuptohet nga titulli, Garcia Márquez ka shkruar roman për dashurinë, për dashurinë me të gjitha fytyrat e saj: dashuri rinore, dashuri bashkëshortore, dashuri romantike, dashuri të mishit, dashuri, madje, edhe me shenjat e kolerës. Për më tepër, ai ka shkruar një vepër arti që rrezaton një humanizëm të atillë, që lexuesit do ta ruajnë thellë në zemër si diçka të shtrenjtë dhe do ta kujtojnë sa të kenë jetë në këtë botë. Kësaj radhe, kryevepra e Marquez na vjen në shqip përmes rishikimit dhe plotësimit ë gjuhën tone që i ka bërë përkthyesja Mira Meksi

2. “Pa zemër në kraharor” nga Mira Meksi. Vetëm këtë libër mund ta porositni tek linku KËTU.

Ky libër është portretizimi regëtues i një epoke të shenjuar nga mungesa e dashurisë së vërtetë dhe hyjnizimit të seksit, në të cilën rrëfimtarja ia del gjithsesi të spikasë dashurinë, si thelbin e qenësishëm të jetës njerëzore. Kjo është ndoshta novela më magjepsëse e Mira Meksit, ku autorja shpalos një univers magjik, i cili popullohet nga qenie fantastike.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Cover
V. Bot2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmoshambi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë