I ri Cmim i reduktuar! Përjeto magjinë e tregimit, set 3 libra Shiko më të madhe

Perjeto magjine e tregimit, set 3 libra

Grup autorësh SET0015

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Të gjithë ata që janë të pasionuar pas prozës së shkurtër, kanë para sysh një set fantastik: Tregimtari më i madh meksikan, Carlos Fuentes, nobelistja kanadeze Alice Munro dhe një përmbledhje me autorët më të mirë grekë në prozën e shkurtër. Pra, është një përzgjedhje për ata që duan të shkojnë në thellësitë magjike të tregimit

Më shumë detaje

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

3 150 Lekë

-10%

3 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Seti përmban këto libra:

1.”Tregime të natyrshme dhe të mbinatyrshme” nga Carlos Fuentes. Vetëm këtë libër mund ta porositës direkt te linku KËTU.

Carlos Fuentes (1928-2012) ka qenë ndër shkrimtarët më të shquar meksikanë të fundshekullit XX; autor romanesh, tregimesh, novelash dhe esesh. Në përmbledhjen me 15 tregime gjenden: "Aura", "Çak mol", "Pantera në xhaz", "Një shpirt i kulluar", "Vija e jetës", etj.

2. Armik, mik, i dashur ... nga Alice Munro. Vetëm këtë libër mund ta porositës direkt te linku KËTU.

Tregimet e saj me shpërfaqje të plotë të sjellin në mendje tregimet dhe novelat e Henri Xhejmsit dhe Tolstojit. Njëlloj si tek ata, tregimi i saj është madhështor, i mprehtë dhe nuk e kursen detajin e brendshëm dhe të kontekstualizuar

3. Drita në det nga Grup autorësh grekë. Vetëm këtë libër mund ta porositës direkt te linku KËTU.

"Drita në det" është një antologji me tregime nga 28 autorë grekë dhe jo antologji e tregimit grek. Është një përzgjedhje autorësh me shtrirje kohore nga mesi i shekullit të 19 e deri në ditët e sotme

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
V. Bot2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë