Cmim i reduktuar! Set 3 libra, Njëmijë e një net, magjia në shtëpinë tuaj Shiko më të madhe

Set 3 libra, Njemije e nje net, magjia ne shtepine tuaj

Grup autorësh BCA004

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Përrallat e mrekullueshme arabe, të përkthyera në shqip mjeshtërisht nga Mustafa Greblleshi, vijnë në tre vëllime nga shtëpia botuese Çabej

Më shumë detaje

1 Artikull

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Çabej

2 160 Lekë

-10%

2 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në botimin me tre vëllime, përrallat janë ndarë sipas librave:

Vëllimi i parë përmban përrallat: Simbad Detari, Të tre Kalanderët, Gomari, kau dhe bujku, Tregtari dhe xhindi, Plaku dhe drenusha, Plaku dhe dy qentë e zinj, Historia e peshkatarit, Mbreti grek dhe mjeku, Duban Burri dhe papagalli, Veziri i ndëshkuar, Mbreti i ri i ishujve të zinj, Historia e Zybejdes dhe Historia e Aminës. (kliko këtu për të blerë veç librin)

Vëllimi i dytë përmban përrallat: Ali Babai dhe dyzet hajdutët, Tri mollët, Gruaja e masakruar dhe djaloshi, Nuredin Aliu dhe Badredin Hasani. Kurrizoja i vogël, Historia që rrëfeu rrobaqepësi, Historia e berberit dhe Historia e Abuhasan Ali Ebn Bekrit dhe Shemselniharit, favoritës së kalifit Harun-Al-Rashit. (kliko këtu për të blerë veç librin)

Vëllimi i tretë përmban përrallat: Aladini dhe llampa magjike, Ago Aliu, tregtari nga Bagdati, Kali Magjik, Princ Ahmedi dhe perria Pari-Banu dhe Dy motrat ziliqare. (kliko këtu për të blerë veç librin)

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe744
Titulli origjinalÇabej
V. Bot2005
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveDytë
PërkthyesiMustafa Greblleshi