I ri Cmim i reduktuar! Libra per festa me tavolinen plot – set Shiko më të madhe

Libra per festa me tavolinen plot – set

Grup autorësh SET0132

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ne kete set ne kemi sjelle dy botime; njeri qe flet per menyren sesi te organizojme festat dhe tjetri sesi te mbushim tavolinen me ushqime te shijshme, me vlere dhe te vecante bazuar mbi produktet dhe menyte tipike shqiptare.

Më shumë detaje

111100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

4 050 Lekë

-10%

4 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Seti me dy libra permban:

“Festat me Living” nga Ariola Ocka, Gentian Minga, Xhani Shqerra

E para përmbledhje e plotë, në formën e një guide që sjell një dhjetor magjik, të mbushur me histori dhe rrëfenja, këshilla arredimi dhe shumë e shumë receta gatimi.

 

“Rapsodi ne pjate” nga Chef Alfred Marku

Një rrëfim për jetën, një kërkim të rrënjëve të kulinarisë shqiptare dhe receta që vijnë si një vepër arti. Një libër ku shija gërshtohet me të ushqyerit e shëndetshëm.

Me shije fëmijërie, aromë të një rrugëtimi jete nga vendlindja, në veri të Italisë dhe një rikthim në shtëpi si një gatim tradicional bërë me rrënjë dashurie, zgjim i të gjitha shqisave me delikatesën e ushqimit gourmet, si një eksperiment i suksesshëm për herë të parë në Shqipëri…

Është ky kombinimi i pagabueshëm i një kompozitori të kuzhinës me një përvojë që e kapërcen shkollën dhe shkon drejt e në shpirtin e shijuesit. Shpërthim ngjyrash, shijesh e aromash është ajo që lexuesi gjen në faqet e këtij botimi luksoz, për ta kthyer gatimin në kuzhinën tuaj në një festë familjare.

Të dhëna

Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë