I ri Cmim i reduktuar! Dy saga magjike për pushimet Shiko më të madhe

Dy saga magjike për pushimet

Grup autorësh A-005528

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

“Dashnorët poshtë Danubit” dhe “Kohë pas kohe” janë dy romane magjike për të gjithë ata që duan të kalojnë këndshëm pushimet e tyre. Të ardhur në shqip plot përkujdesje nga botimet Ombra, ne ua rekomandojmë këto dy saga për të qenë pjesë e leximeve tuaja verore.

Më shumë detaje

1000 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

2 160 Lekë

-10%

2 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Seti me dy libra permban:

1. “Dashnorët poshtë Danubit” nga Federico Andahazi

Budapest, 1944. Në Evropën e shkatërruar nga lufta, Hana dhe Bora takohen përsëri shumë vjet pas divorcit të dhimbshëm. Kurrë s’e kishin menduar se do të bashkëjetonin përsëri, por në rrethana kaq ekstreme. Nazistët kanë pushtuar qytetin dhe ndjekin hebrenjtë. Bora, një aristokrat piktor dhe diplomat, strehon në bodrumin e shtëpisë së tij një çift hebrenjsh: ish-gruan dhe burrin e saj aktual, me të cilin ajo e ka tradhëtuar.

2. “Kohë pas kohe” nga Lisa Grunëald

Një histori dashurie magjike, e frymësuar nga legjenda e një gruaje që u zhduk në Grand Central Terminal, në vitet 20 deri në Luftën e Dytë Botërore dhe më tej, i shkruar nga autorja sipas frymës së librave “Gruaja e udhëtarit të kohës” dhe “Rasti serioz i Benjamin Button”. Duke parë në të kaluarën e pasur të Grand Central Terminal, Lisa Grunëald krijon një roman mjeshtror historik rreth një lidhje dashurie që përcakton moshën, klasën, vendin, madje edhe kohën.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
V. Bot2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanSagë&Histori