Më quajnë... Kristofor Kolombi Shiko më të madhe

Me quajne... Kristofor Kolombi

Grup autorësh BAO0160

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Pas zbulimit tim nisi epoka e perandorive të mëdha oqeanike. Falë tregtisë me Botën e Re, disa vende evropiane, si Spanja dhe Anglia, përjetuan një rritje të madhe ekonomike dhe u kthyen në fuqi botërore. Që atëherë, ajo që ndodh në një pjesë të botës, ndikon tek të gjitha vendet e tjera të saj. Pa udhëtimet e mia, bota në të cilën jetoni, nuk do të ishte siç e shihni!

498 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789292354442

550 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

21 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Libra të tjerë të serisë

Të dhëna

Faqe64
ISBN9789292354442
Titulli origjinalAlbas
Viti i Botimit2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
PërkthyesiViola Dona