I ri Cmim i reduktuar! Me quajne Tomas Edison Shiko më të madhe

Me quajne Tomas Edison

Latif Ajrullai A-006062

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Edhe pse kam realizuar mijëra shpikje, ajo që më bëri të njohur dhe ndryshoi jetën e njerëzimit ishte llamba elektrike. Po, po, llamba e thjeshtë elektrike që keni ju në shtëpitë tuaja...”

Më shumë detaje

499 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9786082370699

506 Lekë

-8%

550 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

“Kur isha sa ju adhuroja të shihja si funksiononte makineria me avull dhe të mësoja sa më shumë për elektricitetin, bateritë, magnetizmin dhe eksperimentet e thjeshta. Më magjepste kimia dhe reaksionet kimike, saqë një ditë shkatërrova gjysmën e ndërtesës nga një shpërthim. Çfarë telashesh!

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe63
ISBN9786082370699
Viti i Botimit2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë