Më quajnë... Leonardo da Vinçi Shiko më të madhe

Me quajne... Leonardo da Vinci

Grup autorësh BAO0157

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Që nga filozofët e deri te poetët, që nga arkitektët e deri te piktorët, që nga mbretërit e papët dhe deri te njerëzit e thjeshtë, të gjithë ndiheshim të aftë për ta ndryshuar botën.

Më shumë detaje

496 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789292354435

550 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

21 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Libra të tjerë të serisë

Më tepër

Edhe unë, si bir i kësaj epoke të mrekullueshme, nuk i shpëtova këtij lëvizjeje rrëmbyese. Për këtë pikturova dhe gdhenda skulptura, vizatova e skicova fortesa dhe makina lufte, krijova pajisje për të fluturuar dhe pajisje të tjera të vogla, që do ta bënin më të thjeshtë jetën e njeriut.

Të dhëna

Faqe64
ISBN9789292354435
Titulli origjinalAlbas
Viti i Botimit2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
PërkthyesiViola Dona