Me quajne... Isak Njuton

Octavi López & Fernando Rossia BAO0527

New product

496 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789928258977

550 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

21 other products in the same category:

Libra të tjerë të serisë

More info

Isak Njuton lindi në ditën e Krishtlindjes 1642 në një fshat të vogël të Anglisë. Pasioni i tij për të kuptuar gjithçka e rrethonte bëri që të kthehej në një nga shkencëtarët më të rëndësishëm të të gjithë kohërave, të zhytej në studimin e Biblës dhe të thellohej në alkimi, për të kërkuar eliksirin e jetës dhe gurin filozofal. Ishte një burrë ambicioz, pati një famë jo të zakonshme si dijetar dhe ia kushtoj vitet e fundit të jetës së tij ndjekjes së falsifikuesve të monedhave. Por vendin e tij në piedestalin e dijetarëve të mëdhenj e fitoi duke kuptuar universin si askush më parë: zbuloi se lëvizja e gjithë gjërave drejtohet nga i njëjti ligj: Ligji i Gravitetit.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages64
ISBN9789928258977
Published year2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë