Më quajnë … Tefta Tashko Koço Shiko më të madhe

Me quajne … Tefta Tashko Koco

Luan Rama & Sulid Kasemi BAO0450

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Tefta Tashko Koço (1910 - 1937), kjo bijë e një familjeje atdhetare, ishte ndër të parat soprano shqiptare, që solli muzikën operistike në vendin tonë.

Më shumë detaje

496 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789928029775

550 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Libra të tjerë të serisë

Më tepër

Bashkë me një grup artistësh ajo hodhi themelet e muzikës profesioniste shqiptare dhe njëkohësisht u bë një nga interpretueset më të shquara të këngës sonë popullore. Koleksioni i disqeve me këngët e saj është një dëshmi e bukur dashurie e përkushtimi ndaj artit dhe popullit të saj.

Të dhëna

Faqe64
ISBN9789928029775
Titulli origjinalAlbas
Viti i Botimit2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri