I ri Porto Palermo Shiko më të madhe

Porto Palermo

Luan Rama A-002704

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Porto Palermo është një kala-burg-objekt turistik buzë detit Jon që ka qenë dëshmitare përgjatë gjithë historisë që nga koha e ndërtimit të saj. Me të janë lidhur histori piratësh, luftërash, momente nga jeta e Ali Pashë Tepelenës deri tek internimet në kohën e komunizmit. Objektet nuk janë thjeshtë shtysa kujtimesh. Pjesë të kësaj historie dhe reflektimesh është edhe ky vëllim poetik i Luan Ramës, të cilin e ndan me lexuesit

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Les Livres Rama
Fletët140
ISBN9791094814185

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët140
ISBN9791094814185
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë