I ri Marta Shiko më të madhe

Marta

Dhimiter Pojanaku A-008847

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Dhimiter Pojanaku vjen me nje tjeter permbledhje poetike, hedhur ne qarkullim nga shtepia botuese Onufri. Ne kete botim Pojanaku sjell nje nivel te eperm te levrimit te poezise, duke u renditur mes poeteve bashkekohore shqiptare me cilesore.  

Më shumë detaje

11109 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9789928354792

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Te rrallë janë poetët e shqipes, të cilët e shohin botën me një shqetësim kaq të rafinuar, me një ndjeshmëri që shpesh herë kap paroksizmin dhe qe kane me Vdekjen nje aferi kaq të natyrshme.

Nga kjo afëri ngjizen imazhe poetike drithërues dhe me një fuqi të rrallë. Bjemë ndesh me një harmoni të epërme, ku ngjyra, tingulli dhe kuptimi i fjalës rrjedhin njëherësh dhe mbeten të paharrueshme. - Ardian Christian

Të dhëna

Faqe138
ISBN9789928354792
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë