I ri Lule nate Shiko më të madhe

Lule nate

Primo Shllaku A-005575

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Kto poema janë krejtësisht të pabotueme, ndonse mosha e tyne asht relativisht e madhe. U krijuen e kurr sdolën prej mitrës që i ushqeu, sepse jeta zhvillohej vetëm ditën e kto ishin lule nate.

Më shumë detaje

6 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Princ
ISBN9789928461421

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Lulet e ditës kishin punë me ditën e aleatët e saj; kurse kto të miat kishin të banin me natën dhe krijesat e saj: andrrën, makthet, përbindshat, frikën, veten tonë të panjoftun e të pazbulueme, diktaturën dhe përsëri andrrën.

Po e përsëris për së dyti, sepse, kur mbaron nata e Natës, zbulohet se mitra që i mbajti përtej nandëmuejshit të natyrshëm ishte ajo, ANDRRA, e cila vazhdon përtej “shqisave të pjekuna”. Andrra asht placenta e safrani i poezisë.

 

 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Faqe217
ISBN9789928461421
Viti i Botimit2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë