I ri Inspektore numerori 2 dhe zhdukja e parukes se arte Shiko më të madhe

Inspektore numerori 2 dhe zhdukja e parukes se arte

Grup autorësh IT-220056

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në këtë vëllim: leximi, shkrimi dhe rregullat pozicionale të numrave deri në 100 llogaritja e shpejtë me mend të kuptuarit e tabelave labirinte e figura gjeometrike përmasa: peshë, gjatësi, vëllim të dhëna e ndërlidhje zgjidhje problemash

Më shumë detaje

10 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789928377227

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Një seri e re për të mësuar matematikën me veprimtari zbavitëse të projektuara për: të stimuluar vëmendjen në proceset mendore që mbështesin të nxënit e matematikës;

fuqizimin e mendimit divergjent dhe krijues;

përfshirjen nëpërmjet një rrëfimi intrigues, që merr shkas nga enigmistika dhe nga didaktika nëpërmjet lojës.

Vëllimet e serisë kanë një nivel vështirësie në rritje, janë projektuar në linjë me programin shkollor të matematikës dhe mund të jenë të dobishme qoftë për të përforcuar mësimet, qoftë për të rekuperuar dhe fuqizuar me anë të një qasjeje zbavitëse.

Në këtë episod Inspektore Numërori dhe ndihmësit e saj, Miushët e Gjirizeve, do të hetojnë mbi vjedhjen e parukës së artë, zhdukur në mënyrë të mistershme nga salloni më i famshëm i bukurisë në Sheshin Navona. Skuadra simpatike e hetuesve do ta shoqërojë fëmijën në kërkimin e të dhënave që do të zbulojnë fajtorin.

Të dhëna

Faqe56
ISBN9789928377227
Titulli origjinalIspettrice Numeroni e la scomparsa della parruca d’oro 2
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 7 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAjsela Koka