Cmim i reduktuar! Klasikët e mi të parë Shiko më të madhe

Klasiket e mi te pare

Grup autorësh BAO0067

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Kjo është mini-biblioteka më e mirë për fëmijën tuaj, sepse në këtë set me tre libra gjenden plot 34 rrëfime të mrekullueshme në 586 faqet që do të përndezin fantazinë e vogëlushëve. Këtu janë autorët më të mirë klasikë: Anderseni, Vëllezërit Grim, Pero, Ezopi, Kolodi, Karol dhe Kipling. Këto libra i adresohen fëmijëve të moshës 3-6 vjeç.

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9786082370231

1 800 Lekë

-10%

2 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në këtë set të ideuar enkas nga botuesi për të vegjlit janë përfshirë që janë tre libra: Histori klasike; Përralla klasike dhe Përralla për të ëndërruar”.

I. Libri “Histori klasike” iu drejtohet lexuesve fillestarë dhe i fut ata në botën magjike të përrallave klasike më të njohura:

Bukuroshja e fjetur

Liza në botën e çudira

Aladini

Flautisti i vogël

Sirena e vogël

Maçoku me çizme

Borëbardha

Ushtari prej plumbi

Magjistari Merlin

Muzikantët e Bremenit

Pinoku

II. Në librin “Përralla klasike” janë të përmbledhura rrëfimet më të bukura të letërsisë për fëmijë të shekullit XIX:

Libri i xhunglës

Robin Hudii

Ujku dhe shtatë kecat

Rrobaqepsi i vogël trim

Simbad Marinari

Kësulkuqja

Rosaku i shëmtuar

Tre derrkucët

Udhëtimet e Guliverit

Piter Pani

III. Në librin “Përralla për të ëndërruar janë përfshirë përrallat më të mira të autorëve klasikë si Anderseni, Vëllezërit Grim dhe Ezopi:

Princesha mbi bizele

Këpucët e kuqe

Bariu i derrave

Rrobat e reja të mbretit

Bilbili

Shitësja e vogël e shkrepseve

Lulebora dhe lulëkuqja

Historia e mjelëses

Shtëpia prej çokollate

Mbreti Korb

Xhuxh Rumpelstinski

Kukudhët dhe këpucar

Me këto tre libra fëmija juaj vazhdon fluturimi në botën e përrallës dhe magjisë, teksa prindërit e kanë më të lehtë të rrëfejnë mbrëmjeve teksa ata mbyllin sytë për të fjetur

Të dhëna

Faqe586
ISBN9786082370231
RedaktoriRudina Çupi
Viti i Botimit2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSofiana Filipi