Nina dhe syri sekret i Atlantidës Shiko më të madhe

Nina dhe syri sekret i Atlantides ( Nina 4 )

Moony Witcher PE0149

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

“Nina dhe syri sekret i Atlantidës” është vëllimi i katërt i serisë së librave për fëmijë të autores Moony Witcher. Cilat do të jenë aventurat e Ninës dhe Megarës dhe udhëtimet në shpinën e balenës së bardhë

Më shumë detaje

501 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
ISBN9789995658380

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

6 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

“Pesë balenat iu afruan Flatusit dhe fëmijët dalluan mes tyre Megarën, balenën e madhe e të bardhë që kishin takuar para se të shkonin në Atlantidë. Balena e fuqishme kishte marrë me vete edhe katër balena të tjera të besuara, ngjyrë trëndafili.

Megara lëvizi kokën dhe hodhi lart një curril uji fluoreshent, të cilit Maksi në shenjë përshëndetjeje iu përgjigj me një përkulje të lehtë:

- Unë dhe Nina do të hipim në shpinën e Megarëz, kurse secili prej jush në një nga balenat. Keni për ta parë se sa fantastike do të jetë fluturimi-notim në Universin Alkimik, - u tha androidi, duke kërcyer mbi turirin e së ëmblës balenë të bardhë.

Kënga e dallëndysheve e lumturoi edhe më tepër udhëtimin fantastik që po nisnin alkimistët e rinj.”

Të dhëna

Faqe200
ISBN9789995658380
Viti i Botimit2010
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAlbana Nexhipi