Gushkuqi Shiko më të madhe

Gushkuqi

IA0032

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Novela botërore nga Migel Servantes, Çarl Dikens, Selma Lagerlof, Anton Çehov, Federiko Mistral, Rudiard Kipling

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Ideart
ISBN9789994343033

300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Seria e botimeve Shkalla e Artë sjell për lexuesit pjesën më të zgjedhur të krijimtarisë botërore. Mjeshtrat e mëdhenj të tregimit, komedisë, tragjedisë antike dhe romaneve bashkëkohorë vijnë në gjuhë të përshtatur për moshat e reja, por duke ruajtur elementët kryesorë të stilit të autorit, gjuhën e tij, personazhet dhe linjat kryesore të zhvillimit të subjektit. Ky është hapi i parë drejt një rruge pa fund, hap që nxit dëshirën e takimit me veprën origjinale dhe ëndjen e leximit.

Të dhëna

Faqe100
ISBN9789994343033
Viti i Botimit2006
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë