Rrefenja nga pylli i majmuneve Shiko më të madhe

Rrefenja nga pylli i majmuneve

Gaqo Bushaka BCA083

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Keni qenë ndonjëherë, qoftë edhe në ëndërr, në pyllin e magjishëm të majmunëve? Jo?! Ejani atëherë të shkojmë së bashku, duke ecur nëpër faqet e romanit Rrëfenja nga pylli i majmunëve. (Por merrni leje më parë te prindërit.)

Më shumë detaje

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Çabej

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në pyllin e magjishëm të majmunëve ka një qytezë ku rrugët janë të shtruara me gurë drite. Natën ata lëshojnë një dritë blu... Trotuaret janë prej guaskash të nxjerra nga fundi i detit... Yjet mbrëmjeve zbukurojnë bredhat e lartë, sa duket sikur çdo natë të ishte Viti i ri... Do të njiheni aty me aventurat e majmunit simpatik Kiti dhe shokëve të tij të besës: gjelit Kiki, maçokut Mjau dhe bufit Humbo, që të gjithë nxënës në shkollën e këtij pylli, shkolla "Zogu i parajsës". Të gjitha këto mrekulli i ka rrëfyer për ju shkrimtari Gaqo Bushaka, i cili ka shkruar edhe gjithë aventurat e Çufos dhe Bubit kaçurrel.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe176
V. Bot2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7-13 vjeç
Numri i botimeveRibotim