1001 Net, Llamba e Aladinit Shiko më të madhe

Njemije e nje net, Llamba e Aladinit

BUE286

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

“Llamba e Aladinit” është një nga tregimet e mrekullueshme të “Njëmijë e një net”. Dikur, në një qytet të Arabisë, jetonte një djalë i varfër, i quajtur Aladin. Një ditë, djaloshi i prapë gjeti një llambë të vjetër.

Më shumë detaje

220 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN9789995627676

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Duke u përpjekur për ta pastruar, Aladini nisi të fërkonte llambën dhe për çudi prej saj doli një xhind, i cili ishte nën urdhrat e atij që zotëronte llambën, në këtë rast Aladinit.
Me ndihmën e xhindit, Aladini u bë i pasur, madje mund të kishte çdo gjë që dëshironte. Por ajo që donte më tepër Aladini ishte princesha, vajza e sulltanit...

Të dhëna

Faqe141
ISBN9789995627676
Titulli origjinalUegen
Viti i Botimit2012
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 7 - vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiÇlirim Mukli