I ri Cmim i reduktuar! Njeqind e nentedhjete e tre kafazet Shiko më të madhe

Njeqind e nentedhjete e tre kafazet

Rezart Palluqi JOZ0242

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Romani "193 Kafazët" përmes një gjuhë të mrekullueshme paraqet tand llumin e mbledhun në nënvetdijen e shqiptarit të postdikaturës. Nëse ka diçka që mundet me e ndryshue realitetin shqiptar, ninvetdijen e tij, két mund ta bajë vetëm arti, se arti dhe letërsia janë të vetmet që s'mund të manipulohen nga diktatura e pinjojtë e saj.

Më shumë detaje

1110 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Jozef
ISBN9789928383990

1 012 Lekë

-8%

1 100 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Rezart Palluqi e ka krye detyrën vet para shoqnisë shqiptare, tue i vendosë asaj pasqyrën e kohes ku jeton dhe kët mision mund ta merrte përsipër vetëm nji pende e papërlyeme me realsocializëm. Romani asht tronditës dhe absurd - si realiteti aktual shqiptar ku krimi dhe korrupsioni po e mbysin vendin në çdo qelizë të tij.

 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe286
ISBN9789928383990
Viti i Botimit2023
VendodhjaDurres
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanDistopik & Utopik