Njezet amerikat

Roland Gjoza A-004454

New product

Përshkrim i shkurtër

Në këtë vëllim autori Roland Gjoza ka përfshirë pjesën më të madhe të krijimtarisë së tij në prozën e shkurtër. Ky autor ka dhënë një kontribut në këtë drejtim, duke reflektuar mjeshtrisht jo vetëm talentin e tij por edhe një përvojë përkthimes dhe leximesh me emrat më të shquar të short story-t në të gjithë botën

More details

9 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN9789928033710

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Në këtë vepër përfshihen tregimet:

- BUSTI PREJ KRISTALI TE KUQ

- KTHIM NË SEZONIN E PLAZHTT

- SUZANA, SHENJA E DJALLIT -HALLA MBAN TE KOKA LIBRA TË VERDHË

- MUSTAQET ALA MOPASAN

- NË NJU JORK TË PRESIN MIRË

- DASHNORËT E BERATIT

- GORKA

- DEMONI

- UIKENDI I NJË MINISTRI

– SICILIANA BRUNA

- SICILIANËT

- NJERIU MISTERIOZ I METROSË SË NJU JORKUT

- DITA E GJITHKUJT

- PLAGJIATURISTI

- VËLLEZËRIT E PUPLAVE

- BIJTË E SHABRANES

- KLARA KODIMA

- KODINI

- PIZZA NAOMI

- KADUM

- UJKU I PASHMANGSHËM

- KOKAINA

- MILAZIMI

- NJËZET AMERIKAT

- BAHAMAS SEKS

- KAMERON

- MILIONERI I FUSTANEVE

- NËNA

- TUR FRANCEZI ZENELI

- NOTË PROTESTE GREQISË PËR DASHURINË SHKRIMTARIAMERIKAN LEPA BRENA HIJET

- I ÇMENDURI AMERIKAN

- NË HAKË NUK TË PRET ASKUSH

- KULAKU

- KAOSI

- MBLEDHËSI I KANOÇEVE

- LLESHI I ZI

- REGJISORI

- MANOVRAT E MËDHA

- KËPUCËT E SOCIALIZMIT DHE DRANDJA E MALIBORTT

- QYTETI ME SHUMË BORË

- NJË GRUA QË NJOHA NË DIMËR

- DREKË ME KORAN

- UNAZA E MARI ANTUANETËS

- FRANÇESKA

- MURET

- ANGJELIKA

- NJË MILION ARKA ME BIRRË

– BOHEMIANI I FUNDIT

– HAJDUTI I PSHERËTIMAVE

– TRI MINUTA

- DASHURI

- DHOMA E KUQE

– KONTI I MONTE KRISTOS

- DHELPRA E ALASKËS

– SHITËSI I FISHEKZJARRËVE

- PUTHJA E ZEZË

- FIZARMONIKA

- LEJFENI NË AMERIKË

- Ç'ËSHTË DASHURIA?

- BELA BELINDA

- ARTISTËT E METROSË

- UNAZA ME DIAMANT TË ZI

- HIRI

- TRAVIATA

- KAZANOVA

- KAURKA

- NË VIGJILJE

- NAKLLONI

- NË LABOVË TË KRYQIT SHKOHET ME RE

- ZEF HUNDA

– I TREMBËDHJETI

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages460
ISBN9789928033710
Published year2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1