Vjehrra View larger

Vjehrra

Sally Hepworth A-005211

New product

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
ISBN9789928216892

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Që në çastin e parë kur u njoh me vjehrrën, Lusi e kuptoi se nuk ishte nusja që ajo kishte ëndërruar për djalin e saj “të përsosur”. E sjellshme, miqësore dhe gjithmonë bujare, Dajana gjithashtu mban distancë nga nusja e djalit, me gjithë përpjekjet e saj të vazhdueshme për t’ia fituar zemrën.

Një gur themeli në shoqërinë amerikane, ndihmëse e vajzave dhe grave refugjate dhe një grua e dashuruar marrëzisht me të shoqin edhe pas disa dekadash martesë, askush nuk mund të thotë një fjalë të keqe për Dajanën, përveç Lusit...

E gjitha kjo, deri para pesë vjetësh...

Tani, Dajana ka vdekur dhe pranë trupit të saj është gjetur një letër, ku thuhet se ajo donte t’i jepte fund jetës, sepse, tekefundit, kanceri po ia merrte atë dalëngadalë...

Vetëm se autopsia nuk gjen asnjë gjurmë kanceri në trupin e saj...

Kush mund ta donte vdekjen e Dajanës? Pse e kishte ndryshuar ajo testamentin vetëm pak kohë para vdekjes?

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages304
ISBN9789928216892
Shtëpia botueseThe mother in law
RedaktoriPranvera Palushi, Edvina Sojati
Published year2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMira Kroqi
RomanMister&Thriller
I ri1