Semantika e ndryshimeve historiko - letrare View larger

Semantika e ndryshimeve historiko - letrare

Rexhep Qosja BEM0069

New product

Përshkrim i shkurtër

Çështja e mirëkuptimit për tipat e ndryshëm të letërsisë, si kusht i studimit historik objektiv të saj, nuk është çështje e kulturës demokratike të historianit të letërsisë; jo; kjo është çështje e etikës së tij shkencore.

More details

1 Item

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Instituti Albanologjik Prishtinë
ISBN9789951411707

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Në historinë e re të popullit shqiptar janë tri marrëveshje të mëdha kombëtare, të cilat kanë ndikuar paracaktueshëm në ardhmërinë e tij. Dhe këto tri marrëveshje janë: Lidhja Shqiptare e Prizrenit (1878), Kongresi i Alfabetit të Gjuhës Shqipe (1908) dhe Kongresi i Drejtshkrimit të Gjuhës Shqipe(1972).
Çka është e re, çka është moderne, çka është artistikisht e vlefshme përgjithmonë në një letërsi kombëtare më së miri e tregon koha e ardhme.

Data sheet

pages456
ISBN9789951411707
Published year2009
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë