Vlora dhe r – ambot, gjeopolitika e saj View larger

Vlora dhe r – ambot, gjeopolitika e saj

Sazan Guri, Desdemona Stefa, Ardian Klosi, Petrit Levendi SAZ0010

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër nxjerr konkluzione nga studimet e Bankës Botërore, si një nga kreditorët kryesorë, të cilat janë tepër të mangëta për faktin se ajo pretendon të justifikojë ndërtimin e një TEC në Vlorë.

More details

11110 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Barleti

2 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Ky libër vetëm sa hedh dyshime mbi saktësinë e këtij vendimi për të ndërtuar në një zonë të zgjedhur. Ai gjithashtu tregon se pse BB ka ngrirë vendimin për dhëninen e kredisë për ndërtimin, në vend që të lejonte një shqyrtim dhe studim të pavarur, një studim të zonës dhe një VNM tjetër. 

Por nuk mund të lësh pa përmendur gjithë atë komunitet të Vlorës, për të cilët duhen faqe të tëra, më mirë të themi një libër më vehte për të shprehur falenderimet, por nëse më lejohet të zgjedh për pak rrjeshta do të përmendja Prof. Gani Mezini, i bardhë në flokë dhe në zemër, Aleksandër Mita i madh si vetë emri, Fatmir Hanxharin fati i lëvizjes qytetare, Desdemona Stefa personazhja dramatike shekspiriane në organizimet tona, Hodo Kabellon doktorin e mbrotjes së gjirit të Vlorës nga algat hidrokarbure të ujrave ballastër, xha Shezon këtë djalë asgan, Liron ujkun e detit të Emingueit, Petrit Golemin perlën e aksioneve të Aleancës e shumë të tjerë.....

Data sheet

pages113
Published year2005
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë