Fjalori anglisht-shqip i informatikes dhe elektronikes View larger

Fjalori anglisht-shqip i informatikes dhe elektronikes

Arif B. Tomçini A-002705

New product

Përshkrim i shkurtër

Fjalori Anglisht-Shqip i Informatikës dhe Elektronikës, i cili përmban rreth 25000 terma të ndryshme, do t’ju vijë në ndihmë sa herë që do t’ju duhet të përktheni materiale nga Informatika, kësaj shkence që merret me ruajtjen, përpunimin dhe shfrytëzimin e informacioneve duke përdorur kompjuterin.

More details

902 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet M&B
ISBN9789928256706
Viti i botimit2019

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

2 other products in the same category:

More info

Elektronika si shkencë dhe teknologji e studimit të elektroneve (ose bartës ngarkese) dhe zbatimet e saj (Elektronikës) që kanë të bëjnë me përçimin e informacionit apo fuqisë.

Në Fjalor do të gjeni edhe fjalë e terma nga akustika, fizika, matematika, elektronika mjekësore, termodinamika etj

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages32
ISBN9789928256706
Viti i botimit2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1