Apartamenti në katin e katërt View larger

Apartamenti ne katin e katert

Charles Casha A-001576

New product

Përshkrim i shkurtër

Në këtë roman, autori ndërton ngjarje që ndërthuren me njëra-tjetrën, me të tashmen dhe të shkuarën e tyre, duke krijuar histori e cila të shtyn për ta ndjekur me vëmendje rrjedhën e subjektit.

More details

502 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMBRA GVG
ISBN9789928062314
Viti i botimit2019

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Samueli, protagonisti i romanit është një djalë vetmitar, i mënjanuar nga shoqëria dhe i detyruar që të përjetojë pasojat e vendimeve dhe sjelljeve të të tjerëve. Gjendja e tij psikologjike rëndohet edhe më shumë mbas vdekjes së nënës.

Duke e vizatuar Samuelin si viktimë shoqërore, Casha ndërton marrëdhënie aktive mes lexuesve dhe personazheve të tjerë të veprës, për të zbuluar nëse ata do ia dalin mbanë për të thyer zinxhirët në të cilën i ka mbërthyer fati.

Mes personazheve të tjerë është edhe Kristina një grua e edukuar dhe rritur në një ambient me parime fetare, por që nuk e ka njohur dashurinë bashkëshortore. Ajo besonte se misioni i saj ishte kujdesi për familjen, edukimi i fëmijëve dhe përkushtimi ndaj bashkëshortit.

Por kur edhe ky rol iu mohua, ajo përjeton zhgënjime të thella dhe shtëpia e bukur e ndërtuar nga bashkëshorti i saj i ishte kthyer në një burg.

Vepra e Casha-s, me një galeri komplekse personazhesh dhe botë të pasur psikologjike, është thirrje për reflektim shoqëror.

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages266
ISBN9789928062314
Shtëpia botueseA-Appartament fir-raba sular
Viti i botimit2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAnisa Trifoni
I ri1