Fari lundrues i bllekuoterit View larger

Fari lundrues i bllekuoterit

Colm Tóibín BDI0297

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky është një libër për të gjitha moshat, i përshtatshëm për çdo kohë. Një trajtim vërtet artistiko-psikologjik i marrëdhënieve familjare, vuajtjeve dhe brengave, që lindin si pasojë e humbjes. Një roman filozofik, në të cilin nëpërmjet rrëfimit objektiv dhe dialogut të shkathët e dinamik, zbulohen thellë e bukur jetët e personazheve.

More details

50 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789994346882
Viti i botimit2010

650 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Fari lundrues i Bllekuotërit është një roman i bazuar në një familje të zakontë, anëtarët e të cilës e gjejnë veten në situata nga më të vështirat, mes jetës e vdekjes. Marrëdhëniet mes tyre nuk janë të pazakonta, por ajo çka e bën këtë vepër të spikatur është stili i autorit; e shkruar me kaq qetësi e thjeshtësi, por në të njëjtën kohë në një mënyrë kaq të mirëstudiuar. Në fillim të vitit 1990, tri gra - Dora Devëro, e bija e saj Lili dhe mbesa e saj Helena - takohen pas vitesh me mosmarrëveshje dhe arrijnë një armëpushim të pasigurt. Vëllai i adhuruar i Helenës, Dikleni, po vdes. Dy shokë bashkohen me të dhe me gratë në një shtëpi të shkatërruar, të vjetër, pranë detit, ku të gjashtë ata, nga breza të ndryshëm dhe me besime të ndryshme, duhet të dëgjojnë njëri-tjetrin dhe të merren vesh me njëri-tjetrin.

Data sheet

Lloji i botimitHardcopy
pages228
ISBN9789994346882
Viti i botimit2010
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë