Reduced price! Truri i femijeve u shpjegohet prinderve View larger

Truri i femijeve u shpjegohet prinderve

Alvaro Bilbao BAT0322

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër është një manual praktik që sintetizon njohuritë që shkenca neurologjike u ofron prindërve dhe edukatorëve, me qëllim që të mund të ndihmojnë fëmijët të arrijnë një zhvillim të plotë intelektual dhe emocional.

More details

1085 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928341679

1 170 Lekë

-10%

1 300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

16 other products in the same category:

More info

Në gjashtë vitet e parë të jetës, truri i fëmijës ka një potencial të cilin nuk do ta ketë më. Kjo nuk do të thotë se duhet të përpiqemi që t’i bëjmë fëmijët e vegjël gjeni, sepse kjo, jo vetëm që është e pamundur, por edhe për faktin se një tru që zhvillohet nën trysni mund të humbasë gjatë rrugës një pjesë të thelbit të tij.

VLERËSIME

“I domosdoshëm. Një mjet thelbësor që prindërit të njohin e të nxitin një zhvillim trunor të ekuilibruar dhe ku ne, profesionistët, mund të mbështetim punën tonë për këshillimin e prindërve”.

- LUCÍA ZUMÁRRAGA, neuropsikologe për fëmijë, drejtore e NeuroPed

“I domosdoshëm. Një libër që na ndihmon t’i kuptojmë fëmijët tanë dhe që ofron mjete praktike duke na orientuar në sfidën e madhe të të qenit prindër. E gjithë kjo mbështetur në një bazë të fortë shkencore por e shpjeguar në mënyrë tërheqëse dhe të kuptueshme”.

- ISHTAR ESPEJO, drejtore e Fundacion Aladina dhe nënë e dy fëmijëve

“Një libër i qartë, i thellë dhe i këndshëm që të gjithë të rriturit duhet ta lexojnë”.

- JAVIER ORTIGOSA PEROCHENA, psikoterapeut dhe themelues i Institutit të Ndërveprimit

“100% i rekomandueshëm. Dhurata më e mirë që një prind mund t’u bëjë fëmijëve të tij.”

- ANA AZKOITIA, pedagoge e psikologjisë, mësuese dhe nënë e dy vajzave

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages320
ISBN9789928341679
Published year2023
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 14 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiIvzi Koçi
I ri1