Vetevleresimi i femijeve View larger

Vetevleresimi i femijeve

Danielle Laporte BAT0037

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky liber analizon vetevleresimin e femijeve te kesaj moshe dhe i sugjeron prinderve sjellje pedagogjike per ta ndihmuar kete zhvillim.

More details

449 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928401540

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

16 other products in the same category:

More info

Vetëvlerësimi është siguria e brendshme e vlerave që mbartim, ndërgjegjia e të qenit një qenie e pashoqe, një njeri me pika të forta e kufij. Vetëvlerësimi lidhet fort me perceptimin që kemi ndaj vetes. Që nga lindja e deri në moshën 6 vjeçare, fëmijët krijojnë një imazh rreth vetes, duke i vëzhguar e duke i dëgjuar prindërit. Por një nga shtyllat më të forta të krijimit të këtij imazhi është krenaria ose zhgënjimi që shohin ose dëgjojnë tek prindërit: sepse vetëvlersimi është ajo flakëz që regëtin thellë në sytë e një vogëlushi, kur e ëma ose i ati e lëvdojnë ose i tregojnë se i ka kënaqur pa masë. Ky Libra analizon zhvillimin e vetëvlerësimit tek fëmijët 0 6 vjeç dhe u sugjeron prindërve disa sjellje pedagogjike për ta ndihmuar këtë zhvillim.

Data sheet

pages96
ISBN9789928401540
Published year2012
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAnxhela Cikopano