Kurs i filozofise View larger

Kurs i filozofise

Witold Gombrowicz BPS0022

New product

Përshkrim i shkurtër

Tek kritika e ekzistencializmit gjejmë tashmë të gjithë kritikën që Gombroëicz derdh në periudhën e fundit të jetës së vet, mbi lëvrimin e filozofisë tradicionale: sipas tij, filozofia nuk mund të jetë diçka e gjallë dhe njëkohësisht të shpjegojë jetën.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Pika pa Sipërfaqe
ISBN9789928413628

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Rruga qorre e ekzistencializmit nënkupton, sipas tij, hedhjen e postulatit për vetëndërgjegjësimin sa më të madh të konditës njerëzore, që shpie pikërisht drejt refuzimit të ekzistencës dhe përqafimit të spekulimeve mbi Qenien tout court. Gombrowicz kërkon që t'i përmbahet vazhdimisht filozofisë së ekzistencës konkrete.

Data sheet

pages118
ISBN9789928413628
Published year2012
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiEdlira Lloha