Zonja e funeraleve View larger

Zonja e funeraleve

Sophie Kinsella  BDI0360

New product

Përshkrim i shkurtër Flër Deksani është një grua e bukur dhe tërheqëse, por mbi të gjitha pa skrupuj. E pajisur me një gardërobë të jashtëzakonshme veshjesh të zeza elegante, e informuar nga nekrologjitë e botuara në Times, ajo merr pjesë në funerale dhe përkujtimore duke pasur si qëllim të joshë vejanët e pasur të pangushëlluar. Pasi i ka joshur dhe ka futur duart në kartat e tyre të kreditit, zhduket pa lënë gjurmë, të paktën derisa të ketë takuar një tjetër viktimë të re, naive.

More details

497 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789928103413

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Historia përsëritet... Por kur ndesh të mërzitshmin dhe të paparashikueshmin Riçard Fejvër në përkujtimoren e gruas së tij të shtrenjtë, diçka ndryshon. Edhe një herë, si profesioniste e vërtetë, Flëri arrin të thyejë zemrën e vejanit të gjorë, por gjërat nuk shkojnë ashtu siç i kishte parashikuar... Satirë e hollë e shoqërisë së lartë britanike me të gjitha tiket e veta, perfekte si një pjesë teatri klasik, Zonja e funeraleve është një komedi me tone të rafinuara, me grimca cinizmi dhe me një protagoniste që të bën për vete me të qenit pa komplekse.

Data sheet

pages264
ISBN9789928103413
Published year2012
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAfërdita Shuteriqi