Reduced price! Gjuetari i balonave View larger

Gjuetari i balonave

Khaled Hosseini BOM0010

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër ka vetëm një të metë, - mbaron shpejt, - thotë Amazon. Prandaj edhe në Shqipëri ka mbi 10 ribotime si roman.  

More details

99 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN9789992752982
Viti i botimit2007

850 Lekë

-15%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Komente mbi librin

"I shkëlqyer, fabula tronditëse e të cilit e bën këtë libër të paharrueshëm jo vetëm si një kronikë politike, por edhe si një rrëfenjë të thellë personale... Ndodh rrallë që një libër t'i përshtatet kaq shumë kohësh dhe njëkohësisht të ketë cilësi kaq të lartë letrare."

Publisher Weekly

"Një roman i mrekullueshëm...një tregim i jashtëzakonshëm që të rrëmben."

San Francisco Chronicle

"Një libër i fuqishëm... pa zbukurime të tepërta, pa absurditete, thjesht një prozë e shkëlqyer."

The Washington Post Book

"Ky është një nga ato rrëfime të paharrueshme që do të qëndrojë pranë jush gjatë... një roman i jashtëzakonshëm."

Isabel Allende

"Një roman i bukur... që radhitet ndër më të mirët e kohëve të fundit, me një stil elokuent e të pazakontë."

The Denver Post

                                                       

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages372
ISBN9789992752982
Shtëpia botueseOMSCA-1
Viti i botimit2007
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveBotimi i dhjetë
PërkthyesiLedia Agolli