I ri Cmim i reduktuar! 11 mesime per jeten nga Nelson Mandela Shiko më të madhe

11 mesime per jeten nga Nelson Mandela

Ndaba Mandela BZ0221

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Frymëzuar nga historia e jashtëzakonshme e Mandelas, 11 mësime për jetën nga Nelson Mandela ofron një shtegtim shpërblyes dhe emocional për ndryshimin e botës suaj!"

Më shumë detaje

11105 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA
ISBN9789951846196

1 104 Lekë

-8%

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ndaba Mandela është rritur nga gjyshi, njeriu i njohur në gjithë botën si Nelson Mandela. Në këtë libër, Ndaba ofron një përshkrim të rrallë dhe personal të burrit që qëndron prapa legjendës, duke ndarë me ne kujtimet e tij – shkruar me elegancë, me ngjyra familjare dhe ndonjëherë, pse jo, edhe me elementin surprizë – dhe duke u përpjekur të japë sa më qartë parimet më të dashura të Mandelas, për t’u bërë njeriu që dëshiron të jesh!   

Denoncojeni gjithnjë padrejtësinë – edhe kur e keni brenda vetes!

Liria nuk duhet të vihet kurrë në diskutim!

Përpiqu më shumë të luftosh për të drejtën, se të provosh që ke të drejtë!

Zemërimi gjen gjithmonë vend, edhe në një zemër të mirë!

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe296
ISBN9789951846196
Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiValbona Nathanaili